Tuptuś

Tuptuś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2017 .
  • Waga: 12 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

TUPTUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 12/2017
WZROST: OK. 38 CM
WAGA: OK. 12 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

Tuptuś trafił do schroniska z ulicy, prawdopodobnie został porzucony przez swoich byłych właścicieli, którzy nie sprawowali nad nim właściwej opieki. Pies kilka dni biegał w kagańcu po osiedlach, był mocno wychudzony i śmiertelnie przestraszony. Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak bardzo był zestresowany przez co o wiele trudniej było go złapać. Jednak po dłuższym czasie na zamkniętym terenie sam podszedł do inspektora i usiadł obok niego, jakby wiedział, że nadeszła pomoc.

Początki Tuptusia w schronisku nie były łatwe, ponieważ był wystraszony, nieufny i znerwicowany, stronił od ludzi, nie chciał kontaktu z nikim. Jednak dzięki szybko podjętej pracy przez pracowników i wolontariuszy z każdym dniem zaczął otwierać się na ludzi. Tuptuś to pies, który zapewne ma za sobą przykre doświadczenia z człowiekiem. Budowanie więzi i zaufania wymaga w jego przypadku więcej czasu. W stosunku do osób, które zna jest bardzo przyjaźnie nastawiony, z radością przybiega się przywitać i pogłaskać, momentami popada w euforię.

Tuptuś jest psem inteligentnym, uczy się szybko i chętnie, pod warunkiem, że jest do tego odpowiednio motywowany. Lubi psie przysmaki, więc praca z nim nie jest trudna, potrafi skupić swoją uwagę na przewodniku. Jest psem, który potrafi mieć czasami własne zdanie i nie da sobie w przysłowiową kaszę dmuchać. Wymaga opiekuna doświadczonego, mądrego, cierpliwego – takiego, który nawiąże z nim więź i będzie jego przyjacielem, a nie tylko panem. Szukamy osoby doświadczonej, która potrafi w relacjach z psem znaleźć właściwą równowagę między miłością i dyscypliną, a także z konsekwencją podejdzie do jego ułożenia. Praca z nim będzie wymagała zaangażowania ze strony opiekuna, ale na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty i pomoże Tuptusiowi stać się spokojnym i stabilnym psem.

Tuptuś powinien trafić do aktywnej rodziny. Ma w sobie sporo energii, którą z chęcią rozładuje podczas biegania lub innych aktywności. Z radością uczestniczy w długich spacerach z wolontariuszami. Będzie świetnym towarzyszem długich, pieszych wycieczek lub wypadów w góry- jest bardzo ciekawy świata. Należy również zająć jego pomysłową główkę ucząc np. różnych komend, sztuczek czy zapisując go na szkolenie. Szkolenie będzie także świetną okazją do nawiązania więzi z psem. Podczas spacerów i zabawy jest wesoły i zrelaksowany, lubi zabawki, z radością bawi się szarpakiem i przynosi rzucane piłeczki.
Tuptuś ma pozytywny stosunek do innych psów, podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Z pewnością może zamieszkać ze zrównoważoną suczką lub samcem, może być także jedynakiem. Gdyby miał zamieszkać w domu z drugim czworonogiem psy powinny zapoznać się przed adopcją.

Tuptuś wydaje się psem domowym, lubi przebywać w pomieszczeniach, utrzymuje czystość, jest grzeczny, nie niszczy, uwielbia miękkie legowiska i wygodę. Przy odpowiednim podejściu nie sprawia większych problemów podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych lub weterynaryjnych.
Tuptuś to wspaniały pies, który w życiu trafił na niewłaściwych ludzi. Zapowiada się na wiernego i wpatrzonego w człowieka psa, jest świetnym materiałem na długoletniego przyjaciela rodziny. Mamy nadzieję, że tym razem trafi na opiekunów, którzy otoczą go odpowiednią opieką i miłością, a także zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa i poprowadzą za łapę przez świat.

Dodatkowe Informacje
WIRTUALNA ADOPCJA: 

TEAM DRACO HIRERIGHT

Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871 / Aneta: 791 026 277

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/HxDRtpGUtscieG97A

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/756668301515611
https://www.facebook.com/events/1447870532190577 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content