Wiluś

Wiluś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2010 .
  • Waga: 14 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

WILUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 12/2010
WZROST: DO 47 CM
WAGA: OK. 14 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU ZE STARSZYMI DZIEĆMI POWYŻEJ 10 LAT
 
Wiluś trafił do schroniska z ulicy. Nie wiemy nic o jego przeszłości, jednak jego stan wskazywał na dłuższe zaniedbanie. Pies był bardzo wychudzony, brudny i bardzo słaby, miał skołtunioną, brzydką sierść. Widać, że nikt od dawna nie przejmował się jego zdrowiem. Natychmiast zajęliśmy się Wilusiem weterynaryjnie, odwiedził także groomera i dzisiaj po zaniedbanym psie nie ma już śladu. Jego sierść lśni, przybrał na wadze i odzyskał siły witalne.
 
Wiluś to wierny i przyjacielski senior. Jest otwarty na ludzi i łaknie kontaktu z nimi. Chętnie daje się głaskać. Jest psem spokojnym, niekonfliktowym o umiarkowanym temperamencie. Wobec obcych jest ufny i serdeczny. Osoby, które zna radośnie wita w boksie, uwielbia z nimi spędzać czas. Ze względu na wiek polecamy go do domu z nieco starszymi dziećmi, ponieważ potrzebuje więcej ciszy i spokoju. Wiluś od swojego człowieka na pewno potrzebuje cierpliwości i poszanowania potrzeb starszego psa. Ze smutkiem patrzymy na psiego seniora marznącego w schroniskowym boksie. Mamy nadzieję, że pomimo wieku ktoś jeszcze da mu szansę i zapewni godną starość.
Wiluś jako starszy pies nie potrzebuje domu aktywnego, jednak codziennie spacery są konieczne dla utrzymania go w dobrej kondycji fizycznej. Lubi spacerować, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Byłby idealnym kompanem dla osoby starszej. Podczas spacerów odpręża się węsząc i buszując w trawie.
 
Wiluś niestety nie polubi się z każdym psem. Nie przepada za towarzystwem samców, zdecydowanie lepiej dogaduje się z płcią przeciwną. W nowym domu może zamieszkać z suczką po uprzednim zapoznaniu. Może być także jedynakiem.
 
Wiluś dobrze czuje się pomieszczeniach, nie niszczy, potrafi zachowywać czystość. Jak każdy starszy pies porą część dnia przesypia. Odnajdzie się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na wsi. Może zamieszkać w bloku lub w domu z ogrodem. Przy odpowiednim podejściu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.
 
Mamy świadomość, że Wiluś jest zwykłym kundelkiem i na pewno tłumy ludzi nie będą ustawiać się w kolejce do jego adopcji, jednakże mamy nadzieję, że kogoś zauroczy i raz na zawsze opuści schronisko. Będzie cudownym przyjacielem całej rodziny.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content